بهترین ایزوگام دلیجان

بهترین ایزوگام دلیجان

با توجه به سرد شدن هوا عایق بندی پشت بام ها یکی از موارد ضروری برای این فصل می باشد. برخلاف چند دهه گذشته که از آسفالت و قیر و گونی برای عایق بندی سطح پشت بام  استفاده می شد، . با گذشت زمان و تابش آفتاب به مرور خاصیت عایقی آن از بین می رفت و باید مجدد سطح پشت بام را عایق بندی کرد.

ولی  با پیدایش عایق های رطوبتی ایزوگام و مزیت های آن نسبت و قیر و گونی از ایزوگام  در تمام مراحل  ساختمان از جمله در مرحلهٔ پی و فونداسیون و همچنین در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ها و پشت بام، ایزولاسیون با لایه عایق رطوبتی انجام می‌گردد.

متاسفانه دیده شده در ایزوگام نامرغوب به جای استفاده از پلیمر یا قیر مرغوب پودرهای معدنی یا مواد استفاده می کنند  باعث شده نوع تقلبی ایزوگام  بویی نامطبوع و مشابه گازوئیل صنعتی (مازوت) می‌دهد.

انواع روش های تشخیص کیفیت بهترین ایزوگام

برای تشخیص بهترین ایزوگام می‌توان یک تکه کوچک از آن  را برش داده و پس از دو ساعت نگهداری در فریزر، آن را تا زاویه حدود ۱۲۰ درجه خم کرد. اگر از ناحیه خم شده شکسته یا ترک بردارد، جنس ایزوگام خوب نیست و در غیر این صورت، مقاومت آن در برابر سرما و ترک مناسب است.

روش بعد در تشخیص بهترین ایزوگام این است که دست خود را بر روی قسمتی از ایزوگام که لایه های خارجی آن را پوشش نداده کشیده و در صورتی که مواد سیاهرنگ ایزوگام به دست منتقل نشود، این نوع ایزوگام از مواد پلیمری و قیر مرغوب استفاده شده و کیفیت ایزوگام خوب است.

عرض فویل آلومینیومی ۱۰ سانت کوتاه تر از عرض ورق قیری باشد یه برش به عرض ۲٫۵ سانت رو به طول ۵۰ سانت ببرید یه فاصله ۲۰ سانتی رو علامت گذاری کنید بعد بدهید یه کارگر تا اونقدر بکشد تا پاره بشود طول ناحیه علامت گذاری شده قبل از پارگی باید حداقل ۲۵ سانت شده باشد (۵ سانت کش آمدگی)

وزن واحد سطح با کاتالوگ همخوانی داشته باشد مثلا هر متر مربع ۴ میل ۴ کیلو می باشد.

فاصله تیشو ها (الیاف طولی) در طول ایزوگام یکنواخت باشد.

ضخامت ایزوگام در سطح یکنواخت باشد.

یه برش ۵ سانتی از ایزوگام رو با نهایت توان بتوان پاره کرد.

ایزوگام حتما باید عمودی انبار بشود.

ایزوگام رو باید اول از همه وزن کنید تا مطابق فاکتور خرید باشد (سبکتر نباشد)

قیر ایزوگام باید دمیده باشد یعنی چی؟ یعنی اگه با دست لمسش بکنید دستتون چرب بشود ایزوگام اگه خوب کار شده باشه ورم نداره، همپوشانیش توی خط راسته، عرض همپوشانی تو همه ردیف ها یکی است.

اگه توی یه محیط بسته باشه اون محوطه باید کاملا بوی قیر بدهد.

یک قسمت ایزوگام را با کارد ببرید باید الیاف و پلی استر رو توش ببینید.

بعضی وقتا برای سنگین کردن ایزوگام فروشنده ها گرد سنگ میریزن که توی بافت ایزوگام قابل تشخیص است.

ایزوگام رو روی آسفالت اجرا نکنید باعث جمع شدگی خواهد شد.

یه لبه ی آن را بگیرید و بپیچونید باید راحت خم بشود.

اگه ایزوگام ۲۴ ساعت یه جا باشه باید زیرش یه رد قیری بجا بگذارد.

بهترین ایزوگام دلیجان
4.8 (95%) 8 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *